Psikolog Kutay Ürkmen


1972 Ankara doğumlu olan Kutay Ürkmen, ilk orta ve lise eğitimini İzmir Karşıyaka’da tamamladıktan sonra 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur.

Hacettepe Üniversitesi’ndeki psikoloji lisans eğitimiyle eş zamanlı olarak pedagojik formasyon eğitimi almış, depresyon ve kaygı bozuklukları uygulama örneklemi olarak seçilen gruplara yönelik araştırmalar yapmış ve analiz raporları hazırlamıştır.

Askerlik hizmetini 1994-1996 yılları arasında Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda Psikolog olarak tamamlamış, askerlik görevi boyunca çeşitli ölçme ve değerlendirme çalışmalarının yanı sıra depresyon, travma sonrası stres bozukluğu (PTSD), panik atak, kaygı bozukluğu, alkol/madde bağımlılığı, OKB (takıntı rahatsızlığı), travma terapisi alanlarında çalışmalar ve sayısı 2.000’i aşan psikoterapi görüşmeleri yapmıştır.

Askerlik görevi sonrasında bir süre Koç Holding bünyesinde yönetici olarak çalışmış,

2003 yılında Georgia State University’den Prof. Dr. Sevgin Eroğlu tarafından düzenlenen “Yönetici Geliştirme” sertifika programına katılarak, programı başarı ile tamamlamıştır.

Türk Psikologlar Derneği aktif üyesi olan ve bu güne dek TRT , STAR TV. , CNN TÜRK TV. , FOX TV., SHOW TV. , BLOOMBERG TV. , HABER TÜRK TV. , CINE 5 TV. , TGRT HABER TV gibi bir çok Ulusal TV kanalında ve onlarca yerel TV kanalında, 100’den fazla programda canlı yayın konuğu olan Psikolog Kutay Ürkmen, TRT FM.’de “Terapi Saati” isimli programı hazırlayıp sunmakta, Hürriyet Aile’de köşe yazarlığı yapmakta, BKM MUTFAK SAHNE'de “Ne Haliniz Varsa Gülün” isimli Stand Up Gösterisini izleyicileri ile paylaşmakta ve kitabının son hazırlıklarıyla ilgilenmektedir.

Psikolog Kutay Ürkmen, 2’si TEDx Konuşması olmak üzere bu güne dek ülkemiz dışında da, Belçika, Almanya, Hollanda, İsviçre, Avusturya, Azerbeycan ve Kıbrıs’ta 850’den fazla seminerde, 120.000’den fazla izleyiciye ulaşma şansı bulmuştur.

Evli ve 16 yaşında bir kız çocuk babası olan Psikolog Kutay Ürkmen, halen profesyonel iş hayatına İzmir Alsancak 1. Kordon’daki ofisinde, serbest psikolog ve eğitimci kimliğiyle devam etmektedir.

Çalışma Alanlarımız