Makaleler
Kader Diyemezsin, Sen Kendin Ettin
Kutay Ürkmen - 16.1.2020
 
Başınıza gelenleri kadere bağlamak, insanın kendisini kandırmaya çalışmasından başka bir şey değildir.
Kıskançlık
Kutay Ürkmen - 20.6.2019
 
Eşini baskı altında tutmaya çalışmak, her hareketini takip etmek, aşırı şüpheci davranmak, kıskançlığı öfke biçimde yansıtmak karşı tarafı daha çok uzaklaştırır.
Pişkinlik
Kutay Ürkmen - 28.6.2019
 
Ne yazık ki tıp ne kadar ilerlerse ilerlesin tedavi edemeyeceği tek şey...
Uzun Süreli İlişkilerde Cinsel Hayat
Kutay Ürkmen - 15.5.2020
 
Birliktelikte ne kadar zaman geçerse geçsin, çiftlerin yaşamında cinselliğe yer vermesinin, ilişkinin her döneminde oldukça önemli olduğunu unutmamak gerekiyor.
Affetmeyin
Kutay Ürkmen - 11.9.2019
 
İnsanların “Sevgi Pıtırcığı” haline getirilmeye çalışıldığı günümüzde, hatalı affedişleriniz kendinize duymanız gereken saygıyı büyük ölçüde zedeler.
Evlenmek mi? Katlanmak mı ?
Kutay Ürkmen - 19.9.2019
 
Bir evliliğin “problemli” olduğunu söyleyebilmek için temel kriterler nelerdir acaba?
Gülümsemenin Büyüsü
Kutay Ürkmen - 5.9.2018
 
Yüzünüzde öyle bir ifade ile gülümsemelisiniz ki, çevrenizdeki insanlar sırf bu sıcak ve sevgi dolu gülümsemeniz için size yaklaşsınlar.
Bahar Yorgunluğu
Kutay Ürkmen - 13.4.2019
 
İçinde bulunduğumuz şu günlerde sabahları uykudan uyanmakta güçlük mü çekiyorsunuz? İşe giderken ayaklarınız geri geri gidiyor ve hiç istemeseniz de yüksek kalorili yiyeceklere yönelip, bir çok şeye konsantre olmakta zorlanıyor musunuz?
15 Şubat Sevgililer Günü
Kutay Ürkmen - 14.2.2019
 
Bir gün öncesinde, yani 13 Şubatta, düzinesi 10 TL.ye satılan kırmızı güllerin bir adedine 14 Şubatta 50 TL. verdiniz mi ?
Acaba Beni Aldatıyor mu ?
Kutay Ürkmen - 20.10.2018
 
Aldatmanın bu kadar çok konuşulduğu çağımızda kimi zaman "acaba ben de aldatılıyor muyum?" demek hastalık değil ama, bu acabaların dozu kaçırıldığında, sorunlar başlıyor.
İletişimde Gülümsemenin Önemi
Kutay Ürkmen - 1.1.2019
 
İş dünyasında başarı için çok önemli olan iletişim becerileri, hizmet ve satış sektöründe her sektörden şüphesiz ki biraz daha önemli. Çünkü satılan ürün temelde
 
Kuşkusuz ki bir erkek çocuğun ilk aşkı, annesidir. Çocuğun annesine gösterdiği ilgiyi aşk sanması ve babasına tepki göstermesi ise bu duygu durumunun doğal bir sonucudur
Şirketlerdeki psikopat yöneticiler
Kutay Ürkmen - 1.2.2020
 
Psikolojide anti-sosyal, vicdan duygusu gelişmemiş, empati kuramayan, zarar verici duygulardan kaçınmayan, topluma uyum göstermek için çaba sarf etmeyen kişilere ‘psikopat’ adı veriliyor.
Çocuklarda Dikkat Eksikliği
Kutay Ürkmen - 10.12.2017
 
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu sık sık “isteksizlik” ile karıştırılır ancak kişinin ruh hali değil, beyindeki idareyi sağlayan kimyasal maddelerle ilgili bir problemdir.